Demakijaż wielorazowymi wacikami – ekotrend nr 1!

Demakijaż wielorazowymi wacikami

Demakijaż wielorazowymi wacikami – less waste w kosmetyczce

Trendy proekologiczne, less waste i zero waste są coraz silniejsze i zaczynają wkradać się do coraz to nowych sfer naszego życia. Przez ostanie dziesięciolecia zachłysnęliśmy się możliwością produkowania na masową skalę produktów jednorazowych, które miały ułatwiać i umilać nasze życie, oszczędzając nam czas. Dopiero wielotonowe góry odpadów, pływające wyspy śmieci na oceanach, zmiany klimatyczne i wymieranie gatunków otworzyły nam oczy na fakt, że nie tędy droga.

Wielorazowe waciki i inne produkty do higieny

Choć niektóre aspekty zmian są już codziennością, jak brak plastikowych słomek, biodegradowalne reklamówki czy worki na śmieci, to są obszary życia codziennego, w których przeobrażenia nie zachodzą aż tak szybko i spektakularnie. Wielorazowe pieluchy, wielorazowe podpaski i wkładki, wielorazowe waciki, myjki, papier toaletowy, nadal wzbudzają w najlepszym wypadku konsternację. Wiemy już jednak, że “w tym szaleństwie jest metoda” i prędzej czy później przejdziemy nad tym do porządku dziennego. Przykład Republiki Vanuatu, która całkowicie zakazała używania na wyspie pieluch jednorazowych, daje nadzieję na przyszłość.

Koreańska pielęgnacja skóry

Po przydługim wstępie przejdźmy jednak do sedna sprawy. Na przestrzeni kilku ostatnich lat oczy całego świata zaczęły z coraz większym zainteresowaniem spoglądać w stronę nieskazitelnej skóry mieszkańców Korei, w szczególności tamtejszych kobiet. Dziesięć kroków koreańskiej pielęgnacji szybko stało się hitem. Biorąc jednak pod uwagę, że przeciętnie kobiety zużywały podczas pięlęgnacji 2-3 waciki jednorazowe, pielęgnacja koreańska oparta w głównej mierze na oczyszczaniu i systematyczności wymusiła poszukiwanie innego rozwiązania do usuwania zabrudzeń. Wielorazowe akcesoria do twarzy usuwające makijaż szybko stały się hitem, znaleźć je można obecnie w różnych formach dopasowanych do potrzeb użytkownika: rękawice i rękawiczki, ściereczki, szmatki oraz “klasyczne”, okrągłe wielorazowe płatki kosmetyczne.

Waciki 6szt

płatek wielorazowy bambusowy 1szt
płatek wielorazowy bambusowy 1szt

Demakijaż wielorazowymi wacikami

Usuwanie makijażu przy użyciu płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku w zasadzie nie różni się od tego wykonywanego “jednorazówkami”. Produkt do demakijażu należy nanieść na twarz lub płatek kosmetyczny wielorazowy, w zależności od preferencji i przyzwyczajeń, a następnie “standardowo” usunąć zabrudzenia z twarzy. Zużyty płatek wielorazowy umieszczamy w siatce na pranie i pierzemy przy okazji z innymi rzeczami. Oczywiście warto przestrzegać zasad prania, które stosuje się wobec pieluch i podpasek wielorazowych, bo pozwoli to zachować płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku w dobrej kondycji na dłużej, ale nawet piorąc płatki kosmetyczne wielorazowe bez przykładania do tego większej wagi jesteśmy w stanie cieszyć się z użytkowania tego produktu przez długi czas.

Waciki wielorazowe – jakie wybrać?

Demakijaż wielorazowymi wacikami powinien być bezproblemowy i przyjemny, dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą różnych firm. Dostępne w naszym sklepie waciki wielorazowe Pupuś uszyte są z mięciutkiej, niebielonej froty bambusowej. Płatki kosmetyczne wielorazowe zostały uszyte w Polsce z polskiego materiału, bardzo dobrej jakości, który pozostaje taki sam nawet po wielu praniach. dzięki temu zmywanie makijażu przy ich pomocy to miękkość, delikatność i ukojenie. W naszej ofercie dostępne są pojedyncze waciki wielorazowe oraz zestaw wacików w bawełnianym woreczku.

W Babybobo kupisz płatki kosmetyczne wielorazowe bambusowe

Płatki kosmetyczne wielorazowe nie pozostawiają na skórze charakterystycznych “kłaczków”, które mogą pojawić się podczas tarcia skóry zwykłymi wacikami bawełnianymi. Mogą one osiadać na skórze i pozostawać na niej, powodując namnażanie bakterii i problemy z cerą – zaskórniki, wypryski, stany zapalne. Ze względu na chemiczne bielenie bawełny używanej do produkcji wacików kosmetycznych mogą również powstawać podrażnienia i zaczerwienienia związane z reakcją alergiczną i niezbyt przyjemną strukturą tego akcesorium kosmetycznego. Warto zatem wybrać dla swojej skóry delikatność i łagodność i wykonywać demakijaż wielorazowymi wacikami!

Ze względu na duży rozmiar (ponad 10cm średnicy!) waciki Pupuś polecane są nie tylko do demakijażu, ale także do higieny niemowląt podczas zmiany pieluszki!

A wy robicie demakijaż wielorazowymi wacikami? Czy stawiacie jednak na jednorazowe płatki kosmetyczne? A może macie zamiar dopiero spróbować tego sposobu? Dajcie znać co myślicie!

 

 

Przejdź do sklepu
Instagram

Dodaj komentarz